top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תבת7

עושים ריסט reset – וחוזרים לשיגרה

עודכן: 10 באוג׳ 2022


השיגרה שמאחורינו וזאת שעוד לפנינו ייתכן ויהיו שונות זו מזו. עבור חלק מאיתנו הנושאים בעול של עסק קטן, השיגרה היא מפתח לעבודה מסודרת, יציבה ויעילה. אנחנו מייצרים לעצמנו שיגרה שמותאמת לעסק, ללקוחות ובעיקר לנו עצמנו.


אז מה בעצם קורה לעסק ולנו - החיים ומתקיימים בתוכו כאשר השיגרה נשברת? לפעמים זה לתקופה קצרה של סוף שבוע בלבד, ולפעמים לוקחים פסק זמן ארוך יותר שבו אנחנו מתנתקים מהשיגרה הקבועה שלנו, ונהנים מעיסוקים אחרים כמו חופשה נינוחה בבית או לחילופין נסיעה וטיולים ארוכים בחו"ל.שבירת השיגרה היא כמו Reset למוח ולהרגלים שלנו. זה זמן שלפעמים מנוצל לחשיבה על השיגרה ובחינה שלה, ולפעמים פשוט להתנתקות וניקוי ראש.


נשאלת שאלה, עד כמה הטיימינג של הסביבה משפיע עלינו? טיימינג של סוף החופש מלימודים אצל מי שילדיו עדיין צעירים, או חגים ומועדים שמשפיעים על כולנו, למשל. האם אנחנו מושפעים מכך, ואם כן אז עד כמה?

יש להניח שכל אחד, על פי עיסוקו והרגליו, מושפע בצורה אחרת מהסביבה, ומשבירת השגרה הכללית. יש מי שיהיה לו מאוד קשה לחזור לשיגרה, ויש מי שיחליק לתוכה בקלילות של איילה באחו.

גם מי שיחזור לשיגרה מתוך רצון לעשות שינויים, יתקשה להחליט איך לבצע את המשימה הזו.


אז מה ייתן לנו השראה לחזור ולהחליק לתוך השיגרה בקלות ובנינוחות?

קיימות מספר פעולות פשוטות ולא מורכבות, שיכולות לעזור לכל אחד, ללא הבדל במקום בו הוא נמצא, עקבו אחרי שלושת הצעדים הבאים, ותראו איך פתאום החזרה לשגרה נראית הרבה הרבה יותר פשוטה.

שלב ראשון, והכי חשוב כדי להתחיל – סדר, במשמעות הפיזית שלו. עברו על מרחב העבודה שלכם, ומיינו את הציוד או הניירות או כל כלים אחרים שמשמשים אתכם בעבודה. סדר פיזי במחשב משמעו מעבר על מיילים ומיון או זריקה של חלק מהם (מי אמר כמויות ספאם?..) סדר פיזי על שולחן העבודה הוא משימה טכנית של זריקת ניירות, עיתונים וכל נייר או חפץ מיותר. סדר בסדנה, מכל סוג – חלוקת הציוד למקומו, וניקוי כלים.

הבנתם את הרעיון.

תוך כדי ביצוע משימה טכנית פשוטה ביותר, יהיה גם יותר מסודר לעיינים ויותר מסודר לראש.


בשלב השני, נעבור לחשוב מה הכי חשוב לנו כרגע – לתעדף משימות. תוך כדי סידור טכני, בוודאי ירוצו לכם בראש הדברים שמחכים לטיפול, הלקוחות או הספקים שצריכים מענה, ועוד דרישות שעלו במהלך פסק הזמן. זה השלב שבו מומלץ מאוד לרשום הכול, באיזה אופן שנוח לכם, ולהתחיל לסמן מה הכי דחוף, מה הכי חשוב, ומה יכול קצת לחכות.

תוך כדי הכנת רשימה כזו, אתם כבר תתחילו לדרג את המשימות לפי הסדר שאותו תבצעו. מכאן כבר כמעט מובטחת לכם חזרה לשגרה רגועה ומסודרת.


השלב האחרון הוא אפילו פשוט יותר – סדרו לכם לו"ז. ממש באופן מדויק, על גבי יומן שנה שפתוח לפניכם. בין אם אתם עושים זאת ביומן דיגיטלי בטלפון או ביומן פיזי בכתב יד. על תדלגו על השלב הזה, הוא גם "יכריח" אתכם לבצע את המשימות, וגם ייתן תחושה טובה שלא הכול נופל עליכם בבת אחת.


עצה קטנה אחרונה, תארגנו לכם משימות כך שתתחילו ממה שקל לכם לעשות, והוא מהיר. אלא אם כן, יש דברים מאוד דחופים, התחילו משם. כך הכניסה לשיגרה תהיה אפילו עוד יותר נעימה, ובסופו של דבר גם יעילה.


אז חזרה לשיגרה נעימה לכולכם!

20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page