top of page
חיפוש

אימאל'ה, תוכן שיווקי: או איך להפסיק לפחד ולכתוב שיווקית שוטפת

עודכן: 10 בנוב׳ 2022

אם הייתי סופרת כמה פעמים נתקלתי בתגובה הזאת, מלווה בפרצוף שמביע פאניקה או גועל מוחלט, הייתי מבלה את רוב זמני בלספור. מכירים את זה? מרגישים את זה גם?זאת תגובה טבעית הנובעת מבלבול לגבי המשמעות של מהו תוכן שיווקי.

לחברים בקבוצות שלנו אנחנו כמעט תמיד אומרים "תוכן שיווקי אישי" כדי להרגיע את התגובה הראשונית והמיידית הזאת שלהם.

בואו נשבור פרדיגמה שמניעה כל כך הרבה בעלי ובעלות עסקים להירתע מצמד המילים "תוכן שיווקי" ומונעת מהם ליצור אותו עבור העסקים שלהם.

תוכן שיווקי אינו תוכן מכירתי.

אומנם יש ביניהם קווי דמיון וזאת בגלל שהמטרה העיקרית זהה – להמיר קוראים ללקוחות.

אבל הדרך כל כך שונה.

תשכחו את מה שהיה נהוג "פעם" בשנות התשעים, בואך לעשור הראשון של שנות האלפיים - עולם שיווקי שבו משרדי פרסום, טלוויזיה ועיתונים שולטים במדיה ומכתיבים את השפה. השיווק הדיגיטלי העכשווי יוצר קשר ישיר ובלתי אמצעי בין עסקים ללקוחות שלהם ומאפשר תקשורת שונה לגמרי.

בואו ננסה לעשות סדר, ועל הדרך נשבור את מחסום הפחד ונצא למציאות קלה ונינוחה יותר ביצירת תוכן שיווקי מקדם לעסק שלך.

מוכנים לצאת לדרך?


אנחנו במערכת יחסים

עולם השיווק המודרני פועל מתוך ההבנה ששיווק אפקטיבי נבנה לאורך זמן, דרך התפתחות של מערכת יחסים בינינו ובין הלקוחות והקולגות שלנו.

כמו בכל מערכת יחסים אחרת מהר מאד אנחנו מבינים שזה תהליך. בתהליך הזה אנחנו נמצאים בקשר, מייצרים אינטראקציות, משוחחים זה עם זה, ולאט לאט לומדים להכיר טוב יותר. בדרך זו אנחנו בונים אמון, מתרגלים לסמוך, לאהוב ,לתת עוד וגם לקבל - מתוך תחושה בה שני הצדדים מרגישים טוב בתוך הקשר שנוצר ומועצמים ממנו.

מערכת יחסים אמיתית עם לקוחות היא כזו שנבנית בצורה הדרגתית. היא בעיקר תתבסס על אמון, ועל הדדיות. לקוח שסומך עלינו, ויודע שתמיד נתאים לו את המוצר או השרות שהוא צריך, שמתאים לו ושעוזר לו – ימשיך לעבוד איתנו.

לקוח שיקבל מאיתנו תשובה אמיתית ומדויקת, שיקבל מאיתנו את ההרגשה שאנחנו מכירים אותו, ישמור איתנו על קשר לאורך שנים.

התוכן שאנחנו נספק ללקוחות שלנו, יהיה כזה שיעניין אותם וייתן להם ערך מוסף. הוא יתמוך במערכת היחסים שלנו, ויהווה חלק משמעותי מהקשר שלנו. לכן, כחלק ממערכת היחסים שלנו עם הלקוחות, אנחנו גם נקשיב להם ונלמד מה חשוב להם ומה מעניין אותם, ועל זה גם נבנה את התוכן שלנו.


באנו לתת ערך אמיתי

באינטראקציה ביננו ובין הסובבים אותנו – לקוחות, ספקים או שותפים, אנחנו חולקים את הידע המקצועי שלנו ומגישים אותו בדרך מובנת וברורה. אנחנו משתפים תובנות מהדרך המקצועית והאישית שלנו כדי לסייע למי שמתמודד או נמצא בצומת שהיינו בה, נותנים כלים שיסייעו ללקוחות שלנו וישפרו את החיים שלהם. אנחנו משתפים בידע שלנו גם את הספקים שלנו, מתוך הבנה שזה יחזור אלינו בהבנה משותפת. ואת כל האינטראקציות והשיתופים, אנחנו עושים בנדיבות ומתוך תחושה של רצון לתת ולשתף באהבה.

כל תוכן שייתן ערך או מידע חיוני לסובבים אותנו, ולא הקטן ביותר, יהווה חלק מהקשר שלנו איתם. אנחנו יכולים לדבר ולהציג את המחשבות שלנו או מה שאנחנו חושבים שמעניין את הסביבה, אבל ערך אמיתי יחזיר תמיד את הקוראים שלנו אלינו, כי כך הם ידעו שניתן לסמוך עלינו.

הכול יחזור אלינו בדרכים ישירות או עקיפות, זאת השקעה שווה ובעלת ערך, להם ולנו.


אנשים מתחברים לאנשים

אנחנו בטוחים ששמעתם את זה כבר אלף פעם אבל זה רק בגלל שזה כל כך נכון. כשאנחנו מבינים שהלקוחות שלנו הם לא רק קונים פוטנציאלים, הם אנשים מגוונים עם קשת של תחביבים ותחומי עניין ושגם הם מתעניינים במה ש"מעבר" לכובע המקצועי שלנו, זה מאפשר לנו לשתף ולחלוק את זה איתם והחיבור נהיה שלם יותר.

תוכן שיווקי (כאמור – שיווקי הוא לא מכירתי) מאפשר ללקוחות להכיר אותנו בצורה הכי אותנטית שיש. חשוב שהתוכן ייכתב בשפה מדוברת ובסגנון האישי שלנו - עם הומור או קורט ציניות, בחמימות או בשפה ישירה, ובעיקר - בהכי טבעי שלנו. הקוראים מרגישים את זה והלקוחות שהכי מתאימים לנו יקלטו את זה ויגיבו.


אי אפשר לברוח מתוכן שיווקי

תוכן שיווקי הוא השפה בה עסקים מדברים בכל מקום שבו אנחנו משתמשים במילים. זה כולל הצעות מחיר ללקוחות, תגובות ברשתות החברתיות, זה כולל את המייל שאני שולחת ללקוח או לספק לוואטצאפ שאנחנו כותבים וכמובן פוסטים , ניוזלטר ועוד. כל תוכן כתוב של העסק הוא תוכן שיווקי וצריך להיות בשפה האישית שלנו.


אז בואו נסכם

תוכן שיווקי היא שפה מדוברת שצריך ואפשר ללמוד אותה. זאת שפה שמחברת עסקים לאנשים ובין לקוחות לבעלי העסק והכי חשוב, זאת הדרך שלנו כבעלי ובעלות עסקים לתת מהידע שלנו בנדיבות, לחלוק חוויות ותובנות לטובת הקוראים והלקוחות שלנו.


קצת פחות מפחיד ממה שחשבתם, לא?

103 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page