top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תבת7

בואו נרענן קצת את השורות

השנה האזרחית החדשה כבר כאן, ומה בסך הכול אנחנו מבקשים ממנה? בריאות, עסקים טובים, ושתהיה מלאה בתוכן.

כי תוכן זה כמעט הכול: זה עניין, זה רגש, זה חיבור, זה רעיונות, זה תרבות פנאי ומהות עסקית. ועבור כל עסק, ובמיוחד עסק קטן – תוכן הוא בדיוק מה שיכול לייחד ולבדל ממתחרים.

אז איך עושים את זה על בסיס משאבים קיימים, וממנפים את כתיבת התוכן לקידום העסק שלנו? תחילת שנה היא הזדמנות טובה להתחלות חדשות – גם בתחום הזה.הביטוי "לרענן את השורות" מגיע ככל הנראה מעולמות הצבא, ומתאר את הצורך להחליף לוחמים עייפים בחיילים חדשים ורעננים. אבל אנחנו כולנו הרי סוג של לוחמי מקלדת, שלא מסודרים בשורות – אלא יוצרים שורות על הצג. התחמושת שלנו היא תוכן אותנטי שאנו רוצים לייצר עבור עצמנו, תוכן איכותי שייצור תהודה ויחדור לתודעה של הגולשים שעוקבים אחרינו, ובעיקר יעניין את אלו שעדיין לא.


כדי שיהיה לנו קל יותר לשבת ולכתוב תוכן מקורי ומעניין, כדאי לנצל את נקודת הזמן של תחילת השנה כדי לרענן את השורות – כלומר, את הרגלי העבודה שלנו.

אם נצא מנקודת הנחה שכולנו, כבעלי עסק, יושבים ומכינים תוכנית שנתית (הכנתם כבר?) – כזאת שנוכל לתרגם בהמשך לתוכניות עבודה חודשיות – כדאי לנצל את נקודת הזמן הזו כדי לבחון את מה שעשינו בשנה החולפת, ולרענן היכן שצריך.

יש הרבה מאוד אפשרויות והגדרות שבעזרתן ניתן לבחון את העבודה שלנו, ולהחליט איך ממשיכים הלאה. הנה ארבעה פרמטרים פשוטים, שיקלו עליכם לעשות זאת.


איזה תוכן קיבל הכי הרבה תגובות חיוביות?

נסו לעבור על התוכן שהעליתם בשנה הקודמת, ולאתר את התכנים שקיבלו הכי הרבה תגובות. האם תוכלו לאפיין את התוכן הזה? כדאי לחפש מכנה משותף לתכנים האלו, ואם אתם מתקשים לעשות זאת, נסו לסווג אותם – האם טיפים עבדו הכי טוב? או אולי סיפורי מקרה (case study)?

סדרו לכם רשימה, שבראשה התוכן שזכה לאינטראקציה ולעניין הרבים ביותר, ובסופה תוכן שלא זכה להתייחסות כמעט בכלל. זה לא אומר שאין מקום לנסות רעיונות אחרים לגמרי, אבל טוב שתעקבו מה עבד עבורכם ומה פחות.


חפשו כלי שיווק חדשים שעדיין לא השתמשתם בהם.

אם, למשל, מעולם לא הוצאתם ניוזלטר, בחנו את עצמכם, האם הכלי הזה מתאים לכם? אולי יש לכם רשימת כתובות מייל של לקוחות קיימים או לקוחות עבר, או אפילו אנשי קשר ממקומות העבודה הקודמים שלכם. שילחו אליהם מייל שמבקש מהם רשות לשלוח אליהם ניוזלטר אחד, שאם ימצא חן בעיניהם יוכלו להישאר נמענים שלו, ואם לא – תיפרדו כידידים. זה רק רעיון אחד. לכל סוג של עסק או מוצר יש את אותו כלי שיווקי שיתאים לו במיוחד – וכדאי שתבדקו מה עובד עבור המוצר או השירות שלכם.


הנעה לפעולה – בִדקו את עצמכם.

תוכן זה נחמד, אבל אנחנו לא כותבים אותו סתם בשביל הכיף אלא במטרה להשיג ערך שיווקי, מכירתי ותדמיתי. לכן חשוב לעצור רגע ולבדוק: כמה מתוך התוכן שכתבתם, בין אם באתר ובין אם בפוסטים או בניוזלטר, הם מסרים שמקדמים הנעה לפעולה? שגורמים לגולש להגיב, להתעניין, לחפש עוד מידע, ובעיקר להקליק במקום הנכון? אולי לא מספיק, ואולי זו הסיבה שהעוקבים אחריכם לא מרגישים צורך להגיב. ייתכן שתוספות קטנות שיניעו אותם להיכנס לאתר, כמו שאלה מסקרנת, טיזר כלשהו או אפילו סקר קטן עם קריצה, יהיו אלה שיניעו לפעולה ויהוו טריגר להמשך תגובה.


ומה עם קצת ריגול?... כן, אצל המתחרים הישירים שלכם.

עִברו על התוכן של המתחרים הכי בולטים שלכם וסִקרו את התגובות אצלם בדף. האם ראיתם סוגים אחרים של תוכן שצברו הרבה תגובות אוהדות? אולי גם אתם יכולים לייצר תוכן מקביל בסגנון דומה.

כמובן שאל תעתיקו – זה ממש לא מקובל, ובינינו, גם יהיה טעות של ממש מבחינתכם. התוכן שלכם צריך להיות אותנטי ולייצג אתכם בלבד. אבל, לשאוב רעיונות וללמוד מאחרים – אף פעם לא מזיק. אגב, גם להתרשם ממה שעושים קולגות ומתחרים, ולפרגן להם, רק יוסיף לכם נקודות וימצב אתכם במקום חיובי. וכאשר אתם תייצרו תוכן איכותי, אחרים גם ילמדו מכם. כך זה בעולם של שיתוף מידע, שבו חיים כולנו.


אז לסיכום: לרענן את השורות אפשר ורצוי בכל זמן שמתאים לכם, אבל שווה לנצל נקודות זמן כמו תחילת שנה, כדי לעצור רגע ולבחון את עצמכםהאם התוכן שלכם עובד? וכמה טוב שאנחנו חיים בעידן שבו אפשר לשנות, לעדכן, להוסיף ולשפר את התכנים שלנו בצורה כל כך קלה ונגישה.

שתהיה שנת תוכן טובה ורעננה!

42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page