top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תבת7

איפה נמצא את הקהל שלנו?

נהוג לחשוב שכדאי לעסקים ולבעלי מקצוע להיות נוכח באופן רחב במרחב הדיגיטלי. בוודאי שמעתם עצות מ"מומחים" או מ"בעלי ניסיון" שאתם חייבים, פשוט חייבים להיכנס לטיק טוק, כי הרי כולם שם. זה נכון? ממש לא.אז איפה הקהל שלכם נמצא?

היכרות עמוקה עם הקהל שלנו היא קריטית לשיווק אפקטיבי ויש לנו המון מה לומר על זה (ובקרוב נייחד לנושא פוסט ספציפי) ועם זאת אם נסתכל על הנתונים שנאספו על ידי איגוד האינטרנט הישראלי, נוכל להסיק מסקנות מעניינות.


לקחנו את הנתונים עם האפליקציות שהכי מוכרות כאן בישראל, והתייחסנו אליהן. בניתוח מהיר נראה כי הקהל הצעיר בגילאי 13-22. משתמש באופן מלא – זאת אומרת רובם המכריע משתמש באופן קבוע ביו-טיוב ובוואטסאפ, כשמאחורי שתי האפליקציות האימתניות האלו משתרכת במקום השלישי עם 76% אינסטגרם. מפתיע לגלות שבניגוד למה שאנחנו חושבים בשנתיים האחרונות אחוזי השימוש בפייסבוק ובטיקטוק בגילאים אלו הם קרובים, עם עדיפות (עדיין) לפייסבוק! מה תגידו – מפתיע? בהחלט.


ובואו נקפוץ אל גילאי החמישים מעלה, התמונה כצפוי שונה מאוד, אבל גם כאן האפליקציה השימושית ביותר היא עדיין וואטסאפ – והיא המנצחת האמיתית. בגילאים אלו כצפוי, יו-טיוב ופייסבוק מובילות, ואילו אינסטגרם ומסנג'ר אי שם ומאחורה וטיק טוק ממש מדשדשת. צפוי? לגמרי.

רוצים לקרוא עוד? היכנסו לאתר של איגוד האינטרנט הישראלי, ותוכלו לראות נתונים מעניינים נוספים.אז בואו נעשה סקירה קצרה מאוד, שהיא ממש על קצה המזלג של כמה אפליקציות מאוד בולטות בסקר הזה.


פייסבוק

לפייסבוק יש עדיין כמות מכובדת של משתמשים, שמתעניינים בנושאים רחבים ובתחומי עניין הכי מגוונים. וזאת, למרות שהחברה חווה לאחרונה ירידה במשתמשים. החלוקה המגדרית היא ככל הנראה כמעט שווה בין נשים וגברים, ועדיין טווח הגילאים מאוד רחב. יש לזכור כי קיימת נטישה של קהל צעיר, כפי שהנתונים שהבאנו מעידים, אבל קהל מבוגר גדל, ובהחלט אחוז השימוש משמעותי. נהוג לחשוב כי בפייסבוק יש יותר מקום לטקסטים ארוכים ומפורטים בניגוד לאינסטגרם – וזה נכון במידה מסוימת, למרות שיש לא מעט משפיענים שנוהגים להכניס בצמוד לתמונה מנצחת גם לא מעט טקסטים. היתרון הוא בהכנסת קישורים ישירות בגוף הטקסט, וגם נושא הקהילות שמאוד מפותח כאן – ונפתח את הנושא בהמשך. שימו לב, לעובדה כי בשנים האחרונות פייסבוק מקדמת חשיפה לתכני ווידאו, יותר מאשר לתמונות סטטיות.

אז תבחרו את התדירות שמתאימה לכם לפרסם, ובעיקר תתמידו – אין לזה תחליף, וזה יעשה את העבודה הטובה שאליה אתם מכוונים.


אינסטגרם

האינסטגרם כאמור, מיועד בראש ובראשונה לוויזואליות. בלי תמונה או סרטון מנצח אין מה לחשוב על פרסום של פוסט כאן. אם אתם בתחומים כמו אופנה, עיצוב, פעילויות פנאי או כל עיסוק בתחום הלייף-סטייל, אתם צריכים להיות כאן. שיקול נוסף הוא גילאי הקהל הפוטנציאלי שלכם – כאשר לגילאים הצעירים זו בוודאות הרשת החברתית המומלצת. גם כאן המגמה היא בעדיפות גדולה מאוד לווידאו, כאשר גם ב- reel וגם בסטורי, כמובן שיש לזה מקום. יש טענה שאומרת שהממוצע של הגילאים של משתמשי אינסטגרם היא מתחת ל-40, אבל גם כאן חלים שינויים בכל יום, ומצטרפים קהלים חדשים.


וואטסאפ

אי אפשר להתעלם מהכלי הזה – האפליקציה הנפוצה ביותר. ולמה אנחנו קוראים לזה כלי? כי האפשרויות כאן אולי יכולות להיראות לכם מוגבלות, אבל הן למעשה רחבות מאוד. והנה רעיון - ניתן לייצר כאן קבוצות של נמענים שרוצים ומחפשים תוכן ספציפי, ומוכנים לקבל אותו ישירות לנייד שלהם. אותן קבוצות הן מה שנקרא "קהל חם" – כי אלו אנשים שהביעו רצון באופן יזום להיכלל ברשימת התפוצה שלכם. כמובן, שעל מנת להקים קבוצות כאלו, יש לייצר תוכן פרימיום אמיתי, שהוא בעל ערך גבוה מאוד, ולהתחייב לקהל שלכם לספק אותו באופן רציף וקבוע. זה לא קל, אבל מאוד מתגמל.ולסיכום - המסקנה שלנו היא שחשוב להיות עם יד על הדופק לגבי נתונים ולהיות מאוד מחוברים למה שקורה מסביבנו. לא כולנו נשב ונקרא מאמרים או ננתח סקרים, אבל כן מומלץ לפתוח אוזניים ועיניים ולהיות ערים למתרחש סביבנו – לא ללכת שבי אחרי עצות סרק, ובעיקר להחליט בעצמכם מה הכי נכון לקהל שלכם.


*הנתונים המובאים כאן, מתייחסים לקהל יהודי בישראל, ולשני המינים ביחד.
13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page